Frank Tallis „Jak przestać się martwić”

jak-przestac-sie-martwic-b-iext68396712Frank Tallis „Jak przestać się martwić”

Takich książek zdecydowanie nam trzeba. Chciałbym, żeby udało mi się tak samo zwięźle i w punkt napisać tę krótką recenzję to jak autorowi „Jak przestać się martwić” udało się przedstawić swój przekaz.

To jedna z tych książek, po które sam raczej bym nie sięgnął – głównie dlatego, że nie postrzegam się jako osoba, która zbyt dużo się martwi.

I dużo w ten sposób by mnie ominęło…

Frank Tallis w swojej książce przede wszystkim pokazuje z czego wynika zamartwianie. Tłumaczy, że w wielu przypadkach jest to bardzo funkcjonalny dla nas mechanizm. Problem pojawia się wtedy, kiedy za dużo czasu poświęcamy na martwienie się i kiedy nas to paraliżuje i nie pozwala działać.

A głównie to dotyka osoby, które mają problem z podejmowaniem decyzji. To właśnie one w obliczu różnych problemów i trudnych sytuacji kręcą się w koło mając problem z przejściem do działania.

„Jak przestać się martwić” zawiera kilka strategii, które osobom które mają trudności z podejmowaniem decyzji nauczy podejmować decyzje szybciej i sprawniej. Oczywiście nie każdy problem, który nas spotyka możemy sami rozwiązać – i na takie sytuacje autor książki prezentuje sposoby myślenia, które nas uchronią przed nadmiernym martwieniem się.

Książka dość krótka – 169 stron – natomiast zawiera samą esencję. Taka wiedza w pigułce. W czasach kiedy wiele książek biznesowych głownie służy do promocji autorów, którzy nie potrafią poskromić tzw. „lania wody” bardzo dobrze czyta się pozycję napisaną przez profesora z bogatym dorobkiem naukowym, który potrafi w bardzo przystępny sposób przekazywać wiedzę.

„Jak przestać się martwić” – moja opinia

Bardzo przydatna lektura: zarówno dla osób, które zbyt dużo się martwią ale jak i dla osób, które zajmują się wsparciem psychologicznym i pracują z osobami, które mogą doświadczać takich trudności.

Dziękuję Wydawnictwu Insignis za udostępnienie egzemplarza książki do recenzji.

Leave a Reply