Agencje badawcze na Facebooku

Facebook to, Facebook tamto… nie ma dnia, żebyśmy usłyszeli „widziałem na Facebooku, że…”.  Facebook stał się również narzędziem komunikacji dla wielu agencji badawczych. Jedne dopiero zakładają swoje profile,  inne na FB działają już od dawna. Oto mały przegląd najciekawszych fan page’y, na które natrafiłem do tej pory.

Fan page 4P – chyba pierwsze fan page, na który natrafiłem (już dość dawno temu).  Firma polska, stosunkowo mała, ale jej strona na FB jest (a może była bo dawno na nią nie zaglądałem) całkiem interesująca. Obecnie ma 287 fanów (stosunkowo mało jak na bogaty content).

Fan page TNS OBOP – strona założona mniej więcej rok temu (o ile dobrze pamiętam).  Zawiera przede wszystkim krótkie newsy dotyczące najświeższych badań OBOP-u, z których dane są dostępne dla szerszej rzeszy ludzi. 974 fanów i z tego co wiem ta liczba wciąż dynamicznie rośnie.

Fan page SMG/KRC – content podobny do strony OBOP-owskiej, czyli przede wszystkim newsy dotyczące najnowszych badań SMG/KRC.  713 fanów i z tego co kojarzę pod tym względem fan page SMG/KRC przeżywa stagnację.

Fan page GFK Polonia – lider pod względem liczby fanów – 3020.  Na pierwszy rzut oka trudno wytłumaczyć taką przewagę GFK’i nad innymi fan page’ami (może po prostu został założony najwcześniej). To, co wyróżnia stronę GFK to osobny dział  (obok tablicy, informacji etc.) z ofertami pracy.

Jeśli chodzi o fan page Nielsena – na polski fan page niestety nie natrafiłem (co nie oznacza, że nie istnieje – może po prostu jest trudniejszy do znalezienia) – jedynie na globalny.

I na koniec pytanie do Was: jakie fan page firm badawczych polecacie? Na jaką ciekawą stronę jeszcze nie natrafiłem?

1 komentarz do “Agencje badawcze na Facebooku

  1. GfK od jesieni zastosowala kampanie na fb (bannery) – od tego czasu wyraznie wyskoczyli w gore. Organiczny wzrost w branzy wyglada tak jak TNS czy SMG, przy zalozeniu czestego uzupelniania interesujacego kontentu (przed kampania GfK tez tak rosla (dane z http://statistics.facead.pl/).

    Fajny pejdz ma tez 4p.

Leave a Reply